Taniec dla zdrowia-tańce w kręgu i liniowe

Taniec dla zdrowia – Tańce w kręgu i liniowe 

Krąg to wsparcie, integracja, siła i moc!

Tańce w kręgu zapewniają niezwykłe bogactwo przeżyć, wiele z nich ma głębokie znaczenie i swoją historię. Pochodzą z różnych stron świata, są to najczęściej tańce tradycyjne, ludowe lub oparte na motywach tańców tradycyjnych. Są wśród nich tańce irlandzkie, greckie, bałkańskie, izraelskie, rosyjskie oraz wiele innych. Charakteryzują się dużą różnorodnością, zarówno pod względem poruszanych tematów  jak i tempa, są wśród nich tańce wolne i dostojne, a także dynamiczne i pełne ognia. Krąg pozwala na stworzenie wspólnoty nawet w gronie obcych sobie osób, daje poczucie siły i mocy jakiej nie odczujemy w pojedynkę.
Tańce liniowe to proste układy choreograficzne najczęściej zamykające się w kilkunastu taktach, do różnych, popularnych utworów muzycznych. Głównym celem tego rodzaju tańców jest ruch, integracja, ćwiczenie pamięci, koordynacji, odnajdywania się w przestrzeni. Tańce te są tańczone  w różnych liniach, czasami w trzymaniu za ręce ale najczęściej swobodnie przez całą grupę w jednym kierunku.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zaletą  tych wszystkich tańców są przeważnie proste kroki, dzięki czemu mogą być one tańczone przez wszystkie grupy wiekowe a zwłaszcza przez osoby starsze