Marta Sygiet jak sama o sobie mówi „dłużej tańczy niż chodzi” 😅. Na swoje pierwsze zajęcia w Szkole Tańca Athina przyjeżdżała jeszcze w wózku.
Z tańcem związana od ponad 20 lat. Na pierwszych turniejach tanecznych w sportowym tańcu towarzyskim startowała w wieku 7 lat. Mając 15 lat zdobyła najwyższą mistrzowską międzynarodową klasę taneczną S. Posiada również mistrzowską sportową klasę taneczną M nadaną przez Polski Związek Sportu Tanecznego.
Jej największe osiągnięcia to tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski, Wicemistrzostwo Polski Południowej, zwycięstwo w całorocznym cyklu Grand Prix Polski, kilkukrotne Mistrzostwo Dolnego Śląska, wielokrotne zwycięstwa na turniejach Grand Prix oraz na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od kilku lat prowadzi  zajęcia z tańca towarzyskiego, tańca nowoczesnego, modern jazzu oraz latino dance solo.
Taniec jest jej największą pasją i sposobem na życie, a co za tym idzie, poświęca się mu w 100%. Chcąc cały czas poszerzać swoją wiedzę i umiejętności bierze udział w wielu szkoleniach i warsztatach tanecznych.  Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca oraz na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Pedagogika tańca.